Němci vyvíjejí náhradu lithiových baterií. S revoluční technologií pomáhají i čeští studenti

03.11.2017

Německý Fraunhoferův institut zastřešuje výzkumný projekt redoxních průtočných baterií, na který se už vydalo 19 milionů eur. Na vývoji nových materiálů se podílejí také čeští postgraduální studenti.

Fraunhoferův institut pro chemické technologie (ICT), jenž se zaměřuje na výzkum a vývoj materiálů používaných v energetice, pracuje na projektu redoxních průtočných baterií (redox flow batteries), jež mají být alternativou k nyní nejpoužívanějším lithium-iontovým článkům.

Jejich hlavní výhodou je, že používaný elektrolyt nedegraduje a článek disponuje téměř neomezeným počtem cyklů nabití a vybití. To umožňuje jejich dlouhou životnost na třicet až padesát let. Velikost zásobovacích elektrolytů (negativního a pozitivního) může prakticky bez omezení zvyšovat jejich akumulační kapacitu. Systémy se mohou skládat do různě velkých celků.


Více zde: https://www.euro.cz/byznys/nahrada-lithiovych-baterii-ukladani-energie-cesi-1380201#utm_source=byznys&utm_medium=selfpromo&utm_campaign=eurorss#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

Zpět na seznam všech aktualit